تخفیفهای پلکانی شگفت انگیز پادوس تا 50% را از دست ندهید.یک فرصت استثنایی خرید
تخفیفهای پلکانی شگفت انگیز پادوس تا 50% را از دست ندهید.یک فرصت استثنایی خرید

تابستان شگفت انگیز پادوس

[tbay_banner_countdown title=”ویژگی های یک کفش ورزشی مناسب برای پیاده روی ، دویدن و فعالیت های روزمره” text_link=”” link=”” input_datetime=”2020-05-26″]

کفش های بسکتبال برای بسکتبال طراحی شده اند. کفش های تنیس برای تنیس طراحی شده اند. کفش های مناسب دویدن در سالن و روی تردمیل هم با کفش مخصوص دویدن در محیط باز تفاوتهای آشکاری دارد که باید آنها را تشخیص دهید. باور کنید یا نه ، این موضوع به هیچ وجه مشابه صنعت نفتی و صنایع مد و فشن نیست که بدون در نظر گرفتن نیازهایتان ، شما را برای خرید کفش های بیشتر ترغیب کند.

امروزه تولید کنندگان و پیشروان صنعت کفش ، این محصول را برای کمک به تسهیل فعالیت های مناسب هر نوع ورزش خاص طراحی می کنند، تا ورزشکاران بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند و احتمال بروز آسیب دیدگی را به حداقل برسانند. به عنوان مثال ، کفش بسکتبال با یک کف صاف و مناسب برای چنگ زدن به زمین و افزایش اصطکاک در هنگام انجام حرکات سریع و چابک طراحی شده اند. همچنین در اطراف مچ پا نیز برای جلوگیری از آسیب به مچ پا از محافظهای جانبی نیز استفاده می شود. کفش های دویدن نیز با توجه به نوع سطحی که استفاده می شوند، ویژگی های متفاوتی دارند که از جمله نرمی و انعطاف بیشتر در زیره و حمایت در اطراف پا را داراست.

اگر به عنوان مثال هم در محیط باز و هم در سالن تمرین می کنید از هر دو نوع کفش مختلف پیاده روی و دویدن در سالن و تردمیل و هم از نوع کفش های پیاده روی ویژه محیطهای باز و احیانا مرطوب استفاده نمایید. در چنین شرایطی درست است که احتمالا هزینه بیشتری نسبت به تهیه یک جفت کفش می پردازید ولی مطمئن باشید که اگر چند نوع فعالیت در محیطهای مختلف دارید، عملکرد بهتری خواهید داشت و در دراز مدت هم از آسیب های ورزشی بیشتر درامان خواهید بود و هم پیشرفت عملکردتان نیز بهبود موثرتری خواهد داشت.

با گذشت روز پاها متورم می شود، اگر در آخر روز کفش خود را انتخاب کنید معمولا چون پاها در بزرگترین حالت خود قرار دارند، کفشی که انتخاب می کنید ، برایتان مناسب تر خواهد بود. البته در مورد کفش های با بند اندکی موضوع متفاوت است و می توانید با بند کفش سایز خود را تنظیم کنید ولی اساس کار همین است . اگر می خواهید که به صورت آنلاین کفش خود را انتخاب نمایید، توصیه ما این است که در اواخر روز (معمولا بعد از ساعت 5 )اندازه پایتان را بگیرید تا به انتخاب کفش مناسب کمک بیشتری بکند.

همانطور که در مقالات دیگری نیز گفته ایم، هنگامی که کفش می خرید یا می خواهید اندازه پایتان را برای یک فعالیت ورزشی اندازه کنید، حتما جورابی که به هنگام آن فعالیت ورزشی به پا می کنید را بپوشید و بعد کفش مورد نظر را امتحان کنید. توصیه می کنیم اگر از فروشگاه فیزیکی خرید می کنید، از جوراب شخصی خودتان استفاده کنید و نه از جورابی که در فروشگاهها برای امتحان در اختیارتان می گذارند.

یکی از بدترین کارهایی که می توانید با بدن خود انجام دهید ،این است که یک جفت کفش که از حالت اولیه خود خارج شده است را مرتبا و به طور مداوم بپوشید. کفش ها به گونه ای طراحی شده اند که از پا و مچ پا پشتیبانی و حفاظت می کنند ، اما با خراب شدن کوسن داخلی ، تمام بدن شما تحت تاثیر آن دچار فشار و آسیب خواهد شد. در حقیقت ، یکی از نشانگرهای اصلی برای فهمیدن اینکه باید کفش خود را تعویض نمایید، زمانی مشخص می شود که فشار بر ماهیچه های ساق پا وارد می کنید – ساییدگی زیره کفش باعث فشار بیشتر در قسمت تحتانی بدن می شود و به درد در شانه ها ، زانوها و عضلات باسن منجر می شود.

آکادمی ملی ورزشی آمریکا نکات زیر را برای تصمیم گیری در مورد زمان تعویض کفش را ارائه می دهد که در چنین وضعیتی باید کفش ورزشی خود را تعویض نمایید.

  • بعد از تقریباً 500 کیلومتر دویدن یا پیاده روی. (اگر در روز 10 کیلومتر می دوید تقریبا 2 ماه)

  • بعد از تقریباً 45 تا 60 ساعت دویدن روی تردمیل ، ورزش هوازی ، تنیس ، بسکتبال یا ورزشهای مشابه.

  • هنگامی که کفش روی یک سطح صاف قرار می گیرد ، کف کفش به صورت صاف و بدون برجستگی دیده شود. به عبارتی بخش میانی زیره حالت انعطاف پذیری خود را از دست داده باشد.

نکته دیگری که در این مورد باید توجه شود این است که حتی اگر کفش به طور مرتب پوشیده نشده است ، باید آنها را بعد از یک سال تعویض کنید – دلیل این است که آنها حتی در صورت استفاده نکردن ممکن است شرایط محیطی بر آنها تاثیر بگذارد ، به عنوان مثال ، یک کفش که در بیرون یا در یک مکان آفتابی مانده است ، ممکن است در نهایت شروع به تغییر شکل کند و حالت استاندارد و اولیه خود را از دست بدهد.

اگر بسیار فعال هستید ، ممکن است هر دو ماه یکبار کفش خود را تعویض کنید. این ممکن است به نظر هزینه بر باشد ، اما اگر هزینه های پزشکی درمان یک آسیب ورزشی را در نظر بگیرید و دور بودن از ورزش و فعالیتهای بدنی خود را مخصوصا اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید را مورد نظر بگیرید، در مقابل هزینه ای که برای تعویض کفش خود می کنید واقعا مبلغی ناچیز خواهد بود.

اگر تاامروز خود را مجبور کرده اید، در کفش هایی که خیلی تنگ است ورزش کنید ، می دانید که چقدر دردناک است.

قانونی غیر رسمی بین ورزشکاران حرفه ای بسکتبال وجود دارد که با نام «قانون شست پا» نام دارد، به این صورت که به اندازه عرض شست پا در جلو کفش فضا باقی بماند، این فضا برای جابجایی در هنگام ورزش و فضای لازم برای متورم شدن پا در هنگام ورزش لازم است. به این فضا حیاط خلوت کفش هم گفته می شود.

فرقی نمی کند که شما عاشق کدام برند کفش باشید، نایکی، آدیداس، اسکیجرز و … ممکن است کفش مناسب پای شما را در این برند بخصوص نتوانید پیدا کنید. هنگام خرید کفش بدون توجه به برند و صرفا با تناسب کفش با فعالیت بدنی خود یا راحتی در هنگام استفاده توجه کنید و با معیارهای واقعی و نه براساس برند، کفش خود را انتخاب نمایید.

[tbay_productstabs producttabs=”on_sale” layout_type=”carousel” number=”13″ columns=”6″ rows=”1″ nav_type=”yes” loop_type=”yes” responsive_type=”yes” screen_desktop=”6″ screen_desktopsmall=”5″ screen_mobile=”3″ css_animation=”none”]
[tbay_productstabs layout_type=”carousel” number=”16″ columns=”6″ rows=”2″ nav_type=”yes” loop_type=”yes” disable_mobile=”” responsive_type=”yes” screen_desktop=”6″ screen_desktopsmall=”5″ screen_tablet=”4″ subtitle=”پرفروشترین های پادوس”]

فصل گرم و فعالیت های بدنی و پیاده روی های شغلی از یک سو و ورزش در محیطهای بسته یا باز و تعریق زیاد پا هم از سوی دیگر نیاز تهیه و استفاده از یک کفش ورزشی مناسب با فعالیت را بیش از پیش نمایان می کند. گزینه ای بسیاری از سوی پادوس برای افرادی که علاقمند به کفش های ورزشی پیاده روی و اسپرتی شیک و مدرن هستند، پیشنهاد می شود. همچنین این محصولات با قیمت های شگفت انگیز و فوق العاده برای کسانی که به دنبال یک کفش ورزشی ارزان و در عین حال با کیفیت هستند، نیز یک انتخاب شایسته و عالیست. فروشگاه اینترنتی پادوس با ارائه محصولات به طور مستقیم از تولید به مصرف، سعی نموده است که خدمات ویژه خود را برای مصرف کنندگان نهایی با کمترین نگرانی از نظر قیمت یا خدمات ارائه نماید.

برای مشاهده تخفیفهای شگفت انگیز و اختصاصی خود
ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید